Parafia Św. Barbary w Libiążu
Libiąż - Parafia Św. Barbary
Odwiedziło nas: 394610
Ogłoszenia

XXXIV Niedziela zwykła - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 23.XI.14r.


1. Po Mszy św. o godz.10,oo, sprawowanej w intencji Wszystkich Parafian, uczcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

2. Po Mszy św. o godz.11,30 zapraszamy na koncert muzyki kościelnej, ku czci wczorajszej patronki św. Cecylii.

3. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Służby Liturgicznej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. Serdecznie prosimy o złożenie ofiary do puszki na utrzymanie Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

5. Po Mszy św. o godz.7,oo poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Przy wejściu do kościoła, będą je rozprowadzać Panie z Zespołu Charytatywnego. U nich też będzie można nabyć świecę "Caritas" - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Co roku nowa, powinna zapłonąć podczas wieczerzy wigilijnej. Obydwie akcje są miłosiernym wsparciem najuboższych. Nikogo z opłatkami nie posyłamy do waszych domów. Ostrzegamy przed oszustami, którzy rozprowadzają je po domach, kłamliwie podając się za wysłanników parafii.

6. W poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

7. Przyszła niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu. Zapraszamy na pierwsze Roraty o godz.7,oo.

8. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożych łask, o które modlimy się za wstawiennictwem Ich świętych Patronów.

9. Wyrażamy wielką wdzięczność rodzinom które troszczyły się o świątynię w poprzednim tygodniu, oraz złożyły hojną ofiarę na jej utrzymanie, a na przyszły prosimy o to mieszkańców pierwszej połowy bloku nr 9 przy ul. Górniczej.

10. W sobotę (22.10.br.) lektorzy z naszej parafii w obu kategoriach: gimnazjum i szkoły średnie - wygrali turniej w halową piłkę nożną i są najlepsi w dekanacie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach Mistrzostw Polski.

Prasa katolicka

Dzisiejszy numer naszej gazety przynosi garść wspomnień i refleksji o śp. Janie Pająku. Tam też wywiad z klerykami naszego seminarium, czy relacja z obchodów 10-lecia Maxistrantów. W "Gościu Niedzielnym" - anioł na każdy miesiąc roku, czyli kalendarz ścienny z aniołami na rok 2015.

Realizacja: STUDIO 47